Peelingi chemiczne - Medyczne
Peelingi chemiczne bardzo dobrze redukują przebarwienia, odświeżają kolor skóry, pomagają zwęzić pory, odmładzają.
Dzięki nim skóra staje się grubsza, bardziej napięta. Peelingi najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym, a najpóźniej wczesną wiosną, ponieważ po zabiegu nie powinno się wystawiać skóry na działanie słońca ze względu na możliwość wystąpienia przebarwień.
W zależności od naszych indywidualnych potrzeb dobiera się odpowiednie stężenie kwasu, którego zadaniem jest przeniknięcie do głębokich warstw skóry i ich złuszczenie, a w efekcie odsłonięcie zupełnie nowej warstwy.
Peelingi chemiczne – przygotowanie do zabiegu:
Na tydzień przed peelingiem nie należy:
- depilować skóry (mężczyźni w dniu zabiegu nie powinni się golić),
- wykonywać mikrodermabrazji, peelingów mechanicznych, woskowania, elektrolizy,
- stosować preparatów z retinoidami,
- używać preparatów drażniących skórę,
- opalać się,
- stosować samoopalaczy.
Peelingi chemiczne – przeciwwskazania:
- ekspozycja skóry na słońce, opalanie w solarium,
- aktywna opryszczka,
- skłonność do powstawania bliznowców,
- alergie skórne,
- stan skóry po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy,
- ciąża i karmienie piersią,
- liczne znamiona melanocytowe,
- liczne teleangiektazje, czyli tzw. pajączki naczyniowe,
- stan po krioterapii, czyli leczeniu zimnem,
- choroby autoimmunologiczne,
- podrażniona, uszkodzona skóra (nadżerki, otarcia),
- ciężkie postacie trądziku,
Peelingi chemiczne – zalecenia pozabiegowe:
Po zabiegu nie wolno:
- opalać się przez 4 tygodnie,
- stosować kremów z AHA przez 2 tygodnie,
- zdrapywać złuszczającego się naskórka.
Zaleca się:
- stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF co najmniej 30,
- stosować kremy z witaminą C dwa razy dziennie w celu wzmocnienia działania peelingu,
- intensywnie nawilżać skórę,
- bezpośrednio po peelingu lub dla podtrzymania jego efektu wykonać lecznicze zabiegi kosmetyczne.
Peelingi chemiczne glikolowe:
Polecany dla osób, u których skóra straciła jędrność, ma niejednolity kolor i nierówną strukturę i pierwsze zmarszczki. Zależnie od stężenia nawilża, złuszcza, oczyszcza, rozjaśnia, ma działanie przeciwtrądzikowe oraz przeciwstarzeniowe. Kwas glikolowy bardzo niską masą cząsteczkową, dzięki czemu głęboko penetruje do skóry właściwej. Dodatkowo ma wśród kwasów najmniejszy rozmiar cząsteczek, przez co jest najlepiej absorbowany przez skórę.
Peelingi chemiczne glikolowe – wskazania:
- utrata elastyczności i jędrności skóry,
- przebarwienia,
- nierówności skóry,
- łojotok,
- trądzik pospolity,
- zmarszczki,
- blizny potrądzikowe,
- utrata blasku.
Peelingi chemiczne glikolowe – efekty:
- lepiej ukrwiona, wzmocniona, jędrniejsza skóra,
- poprawiony koloryt skóry i jej faktura,
- zmniejszone pory, mniejsze wydzielanie sebum,
- rozjaśnienie przebarwień,
- redukcja drobnych oraz głębszych zmarszczek,
- spłycenie blizn.
Peelingi chemiczne migdałowe:
Idealny dla cery tłustej i mieszanej. Ma najsilniejsze działanie antybakteryjne ze wszystkich kwasów. Posiada większą cząsteczkę niż kwas glikolowy, zalecany jest więc w terapiach dla skóry wrażliwej, nietolerującej kwasów AHA o niższej masie cząsteczkowej, które mogą głębiej penetrować skórę i tym samym bardziej ją podrażniać. Terapia z użyciem peelingu migdałowego może być stosowana o każdej porze roku.
Peelingi chemiczne migdałowe – wskazania:
- skóra tłusta oraz mieszana,
- przebarwienia i niejednolity kolor skóry,
- rozszerzone pory, drobne nierówności,
- łagodna postać trądziku różowatego i pospolitego,
- profilaktyka anty-aging.
Peelingi chemiczne migdałowe – efekty:
- stymulacja odbudowy komórkowej skóry oraz syntezy kolagenu,
- redukcja powierzchownych przebarwień,
- nawilżenie skóry, uregulowanie poziomu wydzielania sebum,
- zwężenie porów,
- zmniejszenie intensywności zmian trądzikowych,
- rozświetlenie i wygładzenie skóry.
Peelingi chemiczne salicylowe:
Kwas salicylowy ma silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwzapalne. Wspomaga usuwanie zaskórników, reguluje pracę gruczołów łojowych, działa złuszczająco i w efekcie – odmładzająco.
Ma też łagodniejsze działanie niż kwasy AHA, dzięki czemu może być stosowany nawet przy cerze suchej z zanieczyszczonymi porami. Nie powoduje takich reakcji jak pieczenie, szczypanie czy nadmierne złuszczanie skóry.
Peelingi chemiczne salicylowe – wskazania:
- skóra tłusta i mieszana,
- zaskórniki, rozszerzone pory,
- trądzik,
- fotostarzenie.
Peelingi chemiczne salicylowe – efekty:
- regulacja wydzielania sebum,
- zmniejszenie porów skóry,
- redukcja zaskórników i zmian trądzikowych,
- redukcja niedoskonałości i drobnych zmarszczek.
Ferulac-peel
Jest to doskonały peeling o niezwykłych właściwościach rozjaśniających, odmładzających, regenerujących i minimalizujących przebarwienia. Kwas ferulowy redukuje aktywność enzymów tyrozynazy, natomiast floretyna – elastazy, przywracając skórze równy koloryt i młody, świeży wygląd. Kwas ferulowy działa silnie antyoksydacyjnie, chroniąc DNA komórek i neutralizując wolne rodniki. Peeling ma zwiększoną zdolność penetracji naskórka dzięki zawartej floretynie. Dodatkowo kwas mlekowy nawilża i stymuluje syntezę ceramidów, zapewniając prawidłową ochronę skóry.
Po zabiegu w gabinecie kosmetolog nie zmywa preparatu. Należy go zmyć wodą w domu po 6-8 godzinach. Przez ten czas preparat ciągle oddziałuje na skórę i zaleca się nie nakładać w tym czasie makijażu. Jeżeli zabieg wykonany był wieczorem, twarz należy zmyć dopiero rano. Po 2-3 dniach nastąpi złuszczenie skóry, które trwa średnio 1-3 dni.
Skóra po zabiegu musi dokonać gruntownego złuszczenia i przebudowy w ciągu kilku dni po zabiegu. Dlatego też w tym czasie należy unikać silnej ekspozycji na słońce i inne ekstremalne warunki atmosferyczne. Należy też unikać wykonywania innych profesjonalnych peelingów w tym czasie oraz ścierania skóry na własną rękę.
Dla uzyskania optymalnych rezultatów kurację należy powtarzać ok 3 -5 razy co 7-14 dni.
Tca-peel – Kwas trójchlorooctowy (TCA)
Jest pochodną kwasu octowego. Po zabiegu naskórek złuszcza się odsłaniając świeżą i delikatną powierzchnię nowego naskórka. Warstwy martwych komórek zostają zastąpione nowymi, co daje efekt ujędrnienia i odmłodzenia skóry. Peeling TCA jest wykonywany w celu rozjaśnienia i wygładzenia skóry, zmniejszenia wielkości porów, usunięcia przebarwień, drobnych blizn, leczenia niektórych odmian trądziku pospolitego i likwidowania jego pozostałości. Może być stosowany praktycznie na na twarz, szyję, dekolt, plecy, ramiona, przedramiona, dłonie i kończyny dolne.
Peeling chemiczny TCA (kwas trójchlorooctowy) to jeden z najskuteczniejszych zabiegów na powierzchniowe defekty skóry. Szczególnie poleca się go dla skór cienkich i suchych, z obniżonym progiem bólu. Stymuluje odnowę komórkową, działa złuszczająco i odmładzająco. Ma działanie regeneracyjne, zwiększa grubość i zagęszczenie skóry, poprawia jej napięcie a także działa wygładzająco. Po TCA pobudzona zostaje synteza kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów, a zmarszczki stają się płytsze, bardziej wygładzone. Dochodzi do redukcji rozszerzonych porów skóry, blizn, przebarwień.
Bezpośrednio po zabiegu, na skórze pacjenta występuje rumień, którego intensywność zależna jest od wrażliwości skóry. Równocześnie widoczne są miejsca zbielenia, które po kilku minutach znikają, a skóra robi się napięta. Należy pamiętać, że proces właściwego złuszczania naskórka rozpoczyna się po ok. 2-3 dniach od zabiegu
Zalecenia po zabiegu:
– stosowanie preparatów nawilżających,
– stosowanie kremów przeciwsłonecznych z wysokim filtrem (SPF50) przez okres min. 1 miesiąca.
Zalecenia po zabiegu:
– stosowanie preparatów nawilżających,
– stosowanie kremów przeciwsłonecznych z wysokim filtrem (SPF50) przez okres min. 1 miesiąca.
Efekty uboczne:
– nasilone zaczerwienienie skóry utrzymujące się 24 – 48 godzin,
– złuszczanie (czasem bardzo silne), trwające 7 – 10 dni po zabiegu,
– świąd, pieczenie, swędzenie.
Jak często należy poddawać się zabiegowi?
W zależności od nasilenia problemów i efektów, jakie klientka chce uzyskać zaleca się wykonać 2 – 5 zabiegów w odstępie 3 – 4 tygodni.
Retinol-peel
Zabieg wpływa na odbudowę włókien kolagenowych, elastynowych i stymuluje odnowę komórkową. Skóra po zabiegu jest wygładzona, a plamy pigmentacyjne i niedoskonałości skóry zostają rozjaśnione. Widać wyraźne zagęszczenie i poprawę napięcia oraz nawilżenia skóry, dzięki ograniczeniu przez naskórkowej utraty wody z naskórka (TEWL – Transepidermal Water Loss).
Jest to zabieg z użyciem 4% retinolu. Zabieg składa się z dwóch faz: pierwsza bazuje na wykorzystaniu składników antyoksydacyjnych Age-Defying Complex; druga – na masce z retinolem o stężeniu 4%. Retinol warunkuje prawidłowy wzrost i różnicowanie się komórek nabłonkowych oraz przyspiesza proces rogowacenia. Ponadto wpływa na głębsze warstwy skóry, przyczyniając się do zwiększenia produkcji włókien kolagenu i elastyny, jednocześnie odbudowując zniszczone. Implikuje przywrócenie jędrności, napięcia i gęstości skóry. Age-Defying Complex, w skład którego wchodzą m.in. witaminy B3 i C, kwasy AHA oraz ekstrakt z wierzbówki, d
elikatnie złuszcza i rozjaśnia skórę, stymulując produkcję ceramidów w skórze. Dodatkowo efektywnie wychwytuje wolne rodniki i redukuje wpływ UV na skórę, hamuje procesy starzenia i łagodzi podrażnienia. Kuracja radykalnie zwiększa poziom nawilżenia, nadaje jednolity kolor, niweluje niedoskonałości przywracając, młody wygląd skóry.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, a może chcesz umówić się telefonicznie zapraszamy do kontaktu +48 533 630 633
Peelingi medyczne – chemiczne to zabiegi mające na celu rewitalizację i nawilżenie skóry. Wykorzystują formułę, która umożliwia głęboką penetrację składników aktywnych, przynosząc efekty poprawy kondycji skóry.