Redukcja trądziku i trądziku różowatego
Światło lasera niszczy szybko namnażające się bakterie P. Acnes, które są odpowiedzialne za zmiany zapalne, ropne w trądziku.
Trądzik i trądzik różowaty to choroby zapalne skóry o różnej patogenezie, natomiast końcowym wspólnym efektem jest przewlekły stan zapalny skóry objawiający się na zewnątrz powstawaniem zmian skórnych. Dowiedziono także, że utrzymujący się przewlekle stan zapalny, poprzez obecność mediatorów stanu zapalnego (interleukiny) nasila rozpad kolagenu i elastyny, przyspieszając starzenie i pogarszając jakość skóry. Zmiany trądzikowe mogą goić się z pozostawieniem głębokich blizn. Z tego względu bardzo ważne jest leczenie przyczynowe trądziku, z naciskiem na leczenie przeciwzapalne.
Działanie wiązki światła IPL/DPL jest podobne do antybiotyków, które mogą wywoływać szereg objawów niepożądanych niszcząc wątrobę i żołądek. Wiele przeprowadzonych badań wykazało, że poprzez leczenie systemem DPL można uzyskać szybsze efekty, niż w przypadku tradycyjnych metod.
Mechanizm działania:
Substancja zwana porfiryną (która jest wydzielana przez bakterie) jest chromoforem pochłaniającym energię światła – w rezultacie skóra jest oczyszczona już po kilku zabiegach.
Jak laser leczy trądzik ?
- Niszczy bakterie beztlenowe odpowiedzialne za rozwój trądziku, przez emisję światła niebieskiego (aż 40% bakterii wywołujących trądzik jest odporne na działanie antybiotyków a wrażliwych na światło niebieskie).
- Zmniejsza aktywność gruczołów łojowych, przez emisję światła czerwonego, które absorbowane jest przez nadaktywne gruczoły łojowe, często trwale je uszkadzając.
- Wyrównuje koloryt i rozjaśnia przebarwienia pozapalne przez oddziaływanie na melaniny.
- Spłyca i zapobiega powstawaniu blizn przez przyspieszenie gojenia i regeneracji.
- Obkurcza pory skóry przez zmniejszenie produkcji łoju i przyspieszoną regenerację skóry.
Zalecenia przed wykonaniem zabiegu:
- – unikać słońca, solarium; nie opalać się,
- – w przypadku stosowania maści, kremów z retinolem, witaminą C lub kwasami owocowymi, należy je odstawić na 3 tygodnie przed zabiegiem,
- – na 2 -3 tygodnie przed zabiegiem unikać leków, suplementów diety i ziół fotouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp) oraz soków z beta karotenem.
Inna metodą są peelingi medyczne (chemiczne), które wnikając do skóry właściwej wywierają silne działanie przeciwzapalne, niszczą skupiska bakteryjne obecne w skórze oraz wpływają na podziały komórkowe, odnowę naskórka i produkcję substancji tłuszczowych. Nowoczesne peelingi chemiczne mają także działanie przeciwstarzeniowe, a nawet przeciwnowotworowe dzięki właściwościom antyoksydacyjnym. Peelingi zawieszone w liposomach wnikają głęboko do skóry właściwej przy jednoczesnym zmniejszonym uszkodzeniu naskórka i złuszczaniu, w ten sam sposób można dostarczyć do skóry właściwej retinol unikając ogólnoustrojowych działań niepożądanych.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, a może chcesz umówić się telefonicznie zapraszamy do kontaktu +48 533 630 633